ТЕРЕБОВЛЯ

Історине містечко в Тернопільській області. Відоме з 1097. В 2016 визнано одним із переможців проекту «7 чудес України».

Що побачити?

Де попоїсти?

Де зупинитись?

ЕКСКУРСІЯ

Замов авторську екскурсію

від

150

Зателефонуй нам

+38 068 818 0278

Залізничні віадуки

Основна інформація
«Усі дороги ведуть до Теребовлі», – так можна інтерпретувати усім відому фразу щодо нашого міста у кінці ХІХ століття, у час, коли інтенсивно розвивається будівництво автомобільних доріг та залізничних колій. Та справжнім архітектурним дивом для Теребовлянської землі стало будівництво двох аркових залізничних мостів – віадуків, на околицях Теребовлі.  Цікавим є те,  що на Західній Україні є лише 5 віадуків, 2 з яких знаходиться поблизу Теребовлі. Перший, 7- арковий, розташований зі сторони села Кровінка. Масивні колони підтримують основу віадуку над яким відкривається панорама давнього городища V-VI століття. Другий – 9-арковий залізничний міст (село Плебанівка) дугоподібної форми вражає своїми розмірами: більше 100 м. у довжину та близько 30 м. у висоту. Його проектуванням займались інженери з Італії. Будівництво велося вручну місцевими майстрами із сірого каменю, який на підводах привозили з найближчого кар’єру із села Застіноче. Саме з будівництва архітектурних велетнів розпочинається уся залізнична історія Теребовлі, яка своїми коренями сягає у середину XIX століття, коли у Європі розпочалось інтенсивне будівництво залізниць як заощадливого і швидкого виду транспорту і зв’язку. У цей час Теребовля була одним із повітових центрів Галичини у складі Австро-Угорської імперії тому залізничне сполучення із нашим містом входило у плани Австрійської державної залізниці (з 1892 року).

Так, 25 листопада 1896 року у Теребовлі відбулось урочисте відкриття залізничної гілки Тернопіль – Копиченці та залізничного вокзалу, будівля якого і до сьогодні не втратила свого первісного призначення.

Карта
Коментарі

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *