ТЕРЕБОВЛЯ

Історине містечко в Тернопільській області. Відоме з 1097. В 2016 визнано одним із переможців проекту «7 чудес України».

Що побачити?

Де попоїсти?

Де зупинитись?

ЕКСКУРСІЯ

Замов авторську екскурсію

від

150

Зателефонуй нам

+38 068 818 0278

Церква Св. Івана Богослова 1704 (с. Довге)

Основна інформація
Дерев’яна церква з Довгого походить з 1704 року. За іншими даними це – 1793 рік. Не відомо чи була чинною в совєтський період. Біля церкви збережені надмогильні хрести з початку ХІХ ст. Пам”ятка архітектури місцевого значення сьогодні не чинна.

Розташовується в центрі Довгого, відразу з північного сходу від нового мурованого храму. Стара церква за конструкцією тридільна безверха. Її вівтар орієнтований до південного сходу. До вівтаря по осі церкви прибудували захристію, а до неї з півночі додали ще й немалу дерев’яну прибудову, стіна якої є біля старого кам’яного хреста. До бабинця ведуть два входи, на другому ярусі, ймовірно, є хори.

Дзвіниця мурована двоярусна, стоїть ліворуч від входу на прицерковну територію. У дзвіниці висить щонайменше один старий дзвін. Біля церкви можна було побачити кам’яну плиту, на якій з нагоди 300-ліття церкви (святкували у 2004 р.) викарбували прізвища дев’яти священиків і одинадцяти сотрудників, що служили в цій церкві.

Карта
Коментарі

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *