ТЕРЕБОВЛЯ

Історине містечко в Тернопільській області. Відоме з 1097. В 2016 визнано одним із переможців проекту «7 чудес України».

Що побачити?

Де попоїсти?

Де зупинитись?

ЕКСКУРСІЯ

Замов авторську екскурсію

від

150

Зателефонуй нам

+38 068 818 0278

Теребовлянський замок

1631

Нинішній Теребовлянський замок – пам'ятка оборонної архітектури XVII століття. Розташований на Замковій горі на місці давньоруського городища на правому березі річки Гнізна.

Категорії:
Основна інформація
Історія теребовлянських укріплень сягає своїми коренями у часи княжих міжусобиць, коли Теребовлею, княжою столицею, володів нащадок великого князя Ярослава Мудрого Василько Ростиславович. Уже тоді на Замковій Горі, що здіймається над місцевістю на 50 м у висоту і омивається водами потічка Печенія, було засноване давньоруське городище, у плані трикутної форми, що зі Сходу було захищене земляними валами, залишки яких сьогодні можна зустріти за території Замкової гори.  Про ці перші укріплення Теребовлі, нажаль, немає  жодних літописних згадок. Відомо лише те, що за часів окупації українських земель польським королем Казимиром Великим, у центрі Старого міста, на високій горі «стояла дерев’яна кріпость на кам’яному фундаменті». Так у 1341 році, після переходу Теребовлі під владу Польщі в південній частині Замкової гори був закладений фундамент для майбутніх кам’яних укріплень. Тоді ж у скалі був висічений колодязь  глибиною близько 45м (з кінця XVII ст. була засипана і не функціонувала до ХІХ ст., коли її розчистили та встановили в ній помпу – все це за сприяння комісара міста Сильвестра Комісевича). Проте ця фортифікаційна споруда Казимира Великого проіснувала лише до кінця XІV століття, згодом – зруйнована і спалена.

Наступна згадка про замок, новий чи перебудований із залишків старих укріплень, датується 1534 роком. Краківський каштелян Анджей Тинчинський за власні кошти відновлює кам’яні мури Теребовлянського замку. У цей час його брат Станіслав займає посаду Теребовлянського старости. Новий замок стояв на сторожі міста близько століття, а залишки цих давніх укріплень виявлені археологами під час розкопок на території Замку у 2012р.

Сучасного вигляду Теребовлянський замок набув за часів старости Олександра Балабана. Причиною будівництва міцної твердині у Теребовлі стали часті татарські набіги (близько 15 разів на рік), в результаті яких чисельність жителів міста скоротилась вдвічі. Завершено будівництво нового замку у 1632-33рр., після чого Олександр Балабан запросив до міста комісію ревізорів, які повинні були скласти повний звіт по коштах, що були затрачені на його будівництво. На той час ця сума складала 9 тис. злотих.

Хронологія

The Process

Nov, 2016

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum non dolor ultricies, porttitor justo non, pretium mi.

February, 2015

Phasellus id dignissim orci, non pulvinar ex. Donec id lectus ut sem porta blandit et venenatis nunc.

March, 2014

Sed aliquet tempus aliquam. Etiam feugiat ornare massa, vel tincidunt tortor dignissim at. Donec quis tincidunt nisi. Integer tempus diam et felis finibus imperdiet. Ut ornare nunc eget purus commodo, sed rutrum ante viverra. Fusce fringilla euismod lorem vel aliquet. Etiam blandit efficitur massa.

May, 2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum non dolor ultricies, porttitor justo non, pretium mi.

March, 2012

Fusce fringilla euismod lorem vel aliquet.

Відео
Карта
Коментарі

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *