ТЕРЕБОВЛЯ

Історине містечко в Тернопільській області. Відоме з 1097. В 2016 визнано одним із переможців проекту «7 чудес України».

Що побачити?

Де попоїсти?

Де зупинитись?

ЕКСКУРСІЯ

Замов авторську екскурсію

від

150

Зателефонуй нам

+38 068 818 0278

Теребовлянська Ратуша

Основна інформація
Історія самоврядування міста Теребовлі бере свій початок з часу надання нашому місту Магдебурзького права у 1389 році.

Проте історія теребовлянської ратуші, в якій засідав магістрат, розпочинається лише з кінця XVIII – поч.XIX століття. У той час місто знаходилось під владою Австро-Угорської імперії. У документальних джерелах можна зустріти різні дати спорудження ратуші, тим паче, що її неодноразово перебудовували, змінюючи внутрішнє планування та архітектурну форму.

Спершу  у будівлі знаходилась резиденція місцевого старости, а до 1890 року в приміщенні ратуші розташовувалась польська загальноосвітня школа для хлопчиків ім. Адама Міцкевича. Будинок самоврядування у той час був увінчаний дерев’яною вежею у неоготичному стилі, окрасою якої були годинники, вбудовані у чотири сторони вежі.

Відомо, що під час Першої світової війни було зруйновано дерев’яну вежу та другий поверх Теребовлянського магістрату. Відбудували ратушу уже у класичному стилі: двоповерхова, прямокутна будівля  з трьохярусною вежею завершенням якої був флюгер, виконаний у вигляді герба міста. Фасад стіни прикрашало ядро, знайдене під час розкопок на Теребовлянському замку. У 70-х роках на одній стороні вежі було відновлено годинник, який подарував місту місцевий годинникар А. Чайка з нагоди свого ювілею.

На початку 90-х років були проведені ремонтні роботи будівлі ратуші, над вежею піднято синьо-жовтий прапор, а на рівні третього ярусу – облаштовано оглядовий майданчик.

Карта
Коментарі

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *