Теребовлянська Ратуша
Проте історія теребовлянської ратуші, в якій засідав магістрат, розпочинається лише з кінця XVIII – поч.XIX століття. У той час місто знаходилось під владою Австро-Угорської імперії. У документальних джерелах можна зустріти різні дати спорудження ратуші, тим паче, що її неодноразово перебудовували, змінюючи внутрішнє планування та архітектурну форму.
Спершу у будівлі знаходилась резиденція місцевого старости, а до 1890 року в приміщенні ратуші розташовувалась польська загальноосвітня школа для хлопчиків ім. Адама Міцкевича. Будинок самоврядування у той час був увінчаний дерев’яною вежею у неоготичному стилі, окрасою якої були годинники, вбудовані у чотири сторони вежі.
Відомо, що під час Першої світової війни було зруйновано дерев’яну вежу та другий поверх Теребовлянського магістрату. Відбудували ратушу уже у класичному стилі: двоповерхова, прямокутна будівля з трьохярусною вежею завершенням якої був флюгер, виконаний у вигляді герба міста. Фасад стіни прикрашало ядро, знайдене під час розкопок на Теребовлянському замку. У 70-х роках на одній стороні вежі було відновлено годинник, який подарував місту місцевий годинникар А. Чайка з нагоди свого ювілею.
На початку 90-х років були проведені ремонтні роботи будівлі ратуші, над вежею піднято синьо-жовтий прапор, а на рівні третього ярусу – облаштовано оглядовий майданчик.