ТЕРЕБОВЛЯ

Історине містечко в Тернопільській області. Відоме з 1097. В 2016 визнано одним із переможців проекту «7 чудес України».

Що побачити?

Де попоїсти?

Де зупинитись?

ЕКСКУРСІЯ

Замов авторську екскурсію

від

150

Зателефонуй нам

+38 068 818 0278

Руїни палацу Пінінського

Основна інформація

Маєток відомого конезаводчика

граф Пінінський

А колись це був маєток графа, майора Кавалерії Войска Польського Владислава Леонарда Пінінського. Знаний він був тим що розводив породистих коней і овець породи Мерино-Прекос (скороспілі тонкорунні вівці). Був також керівником товариств та організатором виставок та забігів коней у Львові.  Інформації, як про маєток, так і про самого графа обмаль. Згадується що належало йому 600 гектарів ріллі та луків і 170 гектарів лісу. Був біля палацу парк, рибні ставки, гуральня, плантація буряків, вічарня і стайні де розводили коней англійської породи.
Під час Другої Світової війни служив граф в польській Армії крайовій. Загинув імовірно у 1945 році.

За радянських часів в тому палацику містилася інфекційна лікарня. Зі зміною часів стала вона нікому не потрібною і все почало занепадати та руйнуватись. Але відразу кидається в очі, що місцеві починають активно допомагати руйнуванню і розтягують його на матеріали. Розбирають стелі, знімають дошки та вирізують масивні балки. Так, частина палацу руйнується сама, під дією опадів. Але у кількох місцях видно, що балки обрізали, і зовсім недавно. Десь певно років десять тому була спроба залатати дах плівкою. Але з роками вона розсипалась і все гниє та валиться. Окрім того, що місцеві розтягують будматеріали, дехто влаштував собі там тир, а інші просто пиячать…

Звичайно, з історично-архітектурної сторони цінність у цього палацу зовсім невелика. Нема там розкішної оздоби окрім капітелей колон біля входу і колонади зі сторони парку. За віком палац трохи більше століття. Але….

Карта
Коментарі

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *