ТЕРЕБОВЛЯ

Історине містечко в Тернопільській області. Відоме з 1097. В 2016 визнано одним із переможців проекту «7 чудес України».

Що побачити?

Де попоїсти?

Де зупинитись?

ЕКСКУРСІЯ

Замов авторську екскурсію

від

150

Зателефонуй нам

+38 068 818 0278

Микулинецький палац

Основна інформація
На пагорбі серед колись пишного саду, неподалік Микулинецького замку, у західні частині містечка Микулинці височить і нині пишний палац, одна з небагатьох збережених пам’яток палацової архітектури України. Правда, в середині, від пишного інтер’єру залів нічого не залишилося, там звичайна лікарня, за винятком холів головного корпусу на першому та другому поверсі, та автентичних чавунних сходів на другий поверх, у головному холі.

Будівництво палацу започаткувала вдова великого коронного гетьмана Речі Посполитої Юзефа Потоцького – Людвіга Потоцька(1712-1785 р.р.), в 1760 році, на той час власниця містечка Микулинці. З того часу збереглися флігелі палацу. В кінці XVIIIстоліття Потоцькі продають містечко магнатові Петрові Конопці. Його син Ян Конопка перебудував головний корпус палацу на свій смак. Вийшло красиво у стилі пізнього ампіру. Ці зміни відбулися у1820-1830 роках. Від Яна Конопки палац перейшов у власність до його племінника Казимира Конопки (1825-1884 р.р.), а далі до доньки Казимира – Юзефи Конопки Рей (1856-1938 р.р.). Юзефа була останньою власницею містечка і померла в палаці в 1938 році.

У 1918-1920 роках палац пограбували та розорили більшовицькі орди. З палацу викрали архів, бібліотеку, меблі, твори мистецтва, цінності. Згоріло і праве крило палацу. Після погрому Юзефі вдалося відновити та умеблювати лише декілька кімнат, де вона проживала до 1938 року.

Територія палацового комплексу огороджена кам’яною огорожею з бутового каменю, яка збереглася лише з східного боку. В XIX столітті парк обнесли цегляним муром, який також не зберігся повністю. З південної сторони до палацу, через парк, що спускається терасами до дороги, вела вимощена алея з регулярними сходами, яка частково збереглася до нині. З півночі перед палацом розташоване велике подвір’я з брамою, квітниками, газонами та декоративними деревами.

Зберігся великий хол на першому поверсі з сходами які виконані з чавуну методом мережевого литва. Зараз красу сходів можна оцінити лише заглянувши під них з низу. Металеве мереживо було пошкоджене прикладами комуно-варварів в 1939 році, довелося накласти на пошкоджені сходи дерев’яні лати. Зараз в палаці розміщена Микулинецька обласна фізіотерапевтична лікарня.

Карта
Коментарі

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *